Nadszedł odpowiedni moment do zbudowania motocykla. Na rynku customów można zaobserwować dwie skrajne drogi: jedna z nich polega na kupowaniu wszystkich dostępnych elementów i ich składaniu w całość, a druga trudniejsza wiąże się z samodzielną produkcją każdej z możliwych części. W tym projekcie staraliśmy się wybrać coś pomiędzy, czyli przerobimy gotowy motocykl przy wykorzystaniu jak największej ilości części wykonanych we własnym zakresie.

Jako bazę wybraliśmy Harley-Davidson Sportster XL1200 Custom z 2006 roku. Nie raz padało pytanie: dlaczego? Odpowiedź jest dość trywialna – po prostu mamy go na stanie, a poza tym w głowie rysował się ciekawy sposób na jego przebudowę.

Droga do rozpoczęcia projektu nie była łatwa i jakby dobrze policzyć, trwała kilka lat. Wszystko zaczęło się od sprowadzenia z USA surowych aluminiowych kół. Później zbudowania frezarki CNC o odpowiednim rozmiarze i polerki do ich obróbki. Tak … to jest typowe dla RoadStyler “chodzenie pod górę”. Jestem z tych, którzy uwielbiają wiedzieć – wiedzieć jak to jest zrobione? Ta cecha utrudnia życie, ale też daje niesamowite samozadowolenie (jakkolwiek to nie brzmi :).

 

Dajmy zatem przemówić zdjęciom
Trochę frezowania aluminium
Po trochu zaczyna przypominać motocykl
Zapraszam do obejrzenia filmów z kolejnych etapów przebudowy

Projekt jest w trakcie realizacji, więc odwiedzaj nas często aby zobaczyć co będzie dalej …

Do góry